26/4 - Årsmöte II, Gävle

Ärade hedersverdandister,

GGF Verdandi Alumni har nu haft styrelsemöte och beslutat lite saker inför det kommande året.

Föreningens årsmöte kommer ta plats den 26 april kl 16.00 på Vasaskolan. Alla medlemmar är oerhört välkomna, men jag vill påminna om att endast medlemmar som betalt guldmedlemskapsavgiften för 2014 (se nedan) har rösträtt. Eventuella motioner och förslag om föreningens verksamhet som man vill ska tas upp vid mötet skickas med fördel till emilznordin@gmail.com. Årsmötet kommer att inledas med lite mingel och när vi är färdiga kommer det finnas möjlighet att fortsätta kvällen med en gemensam middag på lämplig restaurang. Till årsmötet krävs ingen egentlig anmälan, men om man vill följa med på restaurangbesöket bör man höra av sig innan den 12e april.

Guldmedlemskapsavgiften för 2014 kommer vara 50 kronor. Bankgironummer är 102-9362.

Hoppas så många som möjligt kommer till årsmötet. Vi ses där!

Å GGF Verdandi Alumnis vägnar,
Emil Nordin
Ordförande